
День матері відзначається у травні, бо це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого сина - спасителя людства. До матері божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. У травні, коли природа-мати виряджає свою доню-землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці і радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері. Уперше організувала День матері американка із Філадельфії Анна Джервіс у 1910 році. Після Першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Серед української громади День матері уперше провів Союз українок Канади у 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже у Львові. Відтоді в другу неділю травня День матері відзначається дуже широко. Із приходом радянської влади народні традиції стали ігноруватися. У час національного та духовного відродження ми знову повертаємося до свят, які шанували наші бабусі й дідусі. У них черпаємо скарби народної мудрості, наснагу, сподівання на кращу долю народу. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, осередків Товариства української мови "Просвіта", Свято матері повернулося на землю України.


Мати - це перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина.
Мама - це те слово, яке найчастіше повторює людина в хвилини радості і суму. Матерів мільйони і кожна несе в серці любов.
Мама - слово, яке усіма мовами звучить однаково ніжно. У мами найдобріші, найласкавіші руки, вони все вміють. У мами найчутливіше серце, яке ніколи не буває байдужим. Мамина колискова - найчарівніша пісня в світі.
|